Przejdź do treści
Strona główna » Blog

Blog

Dotacje unijne

Dotacje unijne – szansa rozwoju dla polskich firm

Dotacje unijne odgrywają kluczową rolę we wspieraniu rozwoju i innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce. Stanowią one istotny instrument polityki spójności UE, mający na celu zmniejszanie dysproporcji w poziomie rozwoju poszczególnych regionów Wspólnoty. Głównym celem dotacji unijnych dla firm jest wspieranie wdrażania innowacji – zarówno produktowych, procesowych,… Dowiedz się więcej »Dotacje unijne – szansa rozwoju dla polskich firm

zakładanie działalności godspodarczej

Zakładanie działalności gospodarczej – od czego zacząć?

Założenie działalności gospodarczej wydaje się prostym zadaniem. Z formalnego punktu widzenia sprowadza się ono do wypełnienia kilku formularzy w internecie. Jednak podczas wypełnienia tych formularzy musimy zmierzyć się z pytaniami, na które możemy nie znaleźć łatwo odpowiedzi. Jak się zabrać do zakładania działalności gospodarczej? Na co trzeba zwrócić uwagę podczas prowadzenia działalności? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Dowiedz się więcej »Zakładanie działalności gospodarczej – od czego zacząć?
rozwój firmy

Rozwiązanie, które wspiera rozwój firmy

Jako stale rozwijający się właściciele własnej firmy, cały czas wspieramy jej rozwój i staramy się go nadzorować. Pragniemy doprowadzić całą działalność do samych sukcesów i wprowadzamy do niej coraz to nowsze narzędzia. Ostatnio wśród tych wykorzystywanych przez biznesmenów występuje wirtualna centrala. Sprawdź, czy warto postawić na to rozwiązanie.

Dowiedz się więcej »Rozwiązanie, które wspiera rozwój firmy
Auta firmowe - rodzaj umowy a VAT i koszt uzyskania przychodu

Auta firmowe – rodzaj umowy a VAT i koszt uzyskania przychodu

Prawie każda firma wykorzystuje samochody do celów biznesowych. Kupując auto firmowe, można potraktować je jako koszt uzyskania przychodu, tak samo, jak wydatki związane z jego eksploatacją. Należy jednak pamiętać że to, w jaki sposób auto zostało kupione, jak jest wykorzystywane oraz to, jakie było miejsce, w którym zostało nabyte wpływa na związane z nim opłaty. Jak i gdzie kupić auta firmowe?

Dowiedz się więcej »Auta firmowe – rodzaj umowy a VAT i koszt uzyskania przychodu

Wczasy pod gruszą - kwota za rok 2021

Wczasy pod gruszą kwota 2021 – czy wystarczy na wyjazd na urlop?

Pracodawcy bardzo często oferują swoim pracownikom tak zwane „wczasy pod gruszą”. Są to dodatkowe pieniądze wypłacane na urlop. Czy każda firma jest zobowiązana je wypłacać? Jakie są kryteria, aby otrzymać to dofinansowanie? Zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Postaramy się przybliżyć te zagadnienia.

Dowiedz się więcej »Wczasy pod gruszą kwota 2021 – czy wystarczy na wyjazd na urlop?